a person with silver handcuffs
postępowanie karne,  prawo karne

Czy uchylenie tymczasowego aresztu jest możliwe?

Jak wynika z danych które pojawiają się w google ponad 90 % osób jeśli zostanie tymczasowo aresztowanych, spędzi w Areszcie Śledczym ponad rok

Czy status tymczasowo aresztowanego jest lepszy od skazanego?

W mojej ocenie nie – osoba skazana wyrokiem przynajmniej zna KONIEC swojego pobytu w zakładzie karnym, a osoba tymczasowo aresztowana termin zna orientacyjnie, który następnie.. zazwyczaj ulega przedłużeniu na następny okres.

Tymczasowy areszt nazywany bywa aresztem wydobywczym, źródło tej potocznej nazwy jest dość oczywiste – izolacja ma przede wszystkim zabezpieczyć postępowanie przygotowawcze (a później sądowe) oraz.. też być pomocna w pozyskiwaniu informacji.

Jakie przywileje ma tymczasowo aresztowany ?

Odwiedziny, paczki czy kontakt telefoniczny wymaga uprzedniej zgody. Bardzo często zgody nie ma. Podobne ograniczenia nie towarzyszą już skazanemu.

Ale ok – wracamy do etapu, postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące jest prawomocne. Czy to oznacza, że nie faktycznie czeka Cię albo osobę dla Ciebie bliską przynajmniej 3 miesiące izolacji od dotychczasowego życia ?

Statystycznie tak, ale szansa na uchylenie lub zmianę tymczasowego aresztu na inny środek jest.

JEST to szansa MAŁA – więc nie marnuj jej na wniosku pt. to nie jest sprawiedliwe, jestem niewinny, uprzejmie proszę o zmianę, bo mam małe dziecko/właśnie założyłem firmę/albo zbliża się lato z żona wykupiła drogą wycieczkę do Turcji

W jakim kierunku można pójść ?

Jeśli Ty albo Twoja rodzina macie środki finansowe

Zastanów się ile pieniędzy, jakie nieruchomości, możesz zaoferować w ramach poręczenia majątkowego. Takie poręczenie – jeśli dotrzymasz danego słowa nie przepadnie,  pisząc inaczej pieniądze wrócą na konto a nieruchomość zostanie pozbawiona wpisu w księdze wieczystej

W tym momencie pewnie zastanawiasz się ile właściwie to kosztuje? To zależy od rodzaju zarzutów, miasta, osoby która będzie o tym decydować.

O ile w typowej drobnej sprawie narkotykowej w małej miejscowości  20 tys. może być ok. to już gdy wszystko dzieje się w Warszawie  wszystko idzie w kierunku wyższej stawki.

Na etapie postępowania przygotowawczego warto skontaktować się z Prokuraturą i porozmawiać.

2. Jeśli nie masz środków finansowych, lub uważasz, że nie jest to najlepsze rozwiązania

Tymczasowe aresztowanie może zastąpić dozór Policji – ale jeśli jesteś na początku swojej sprawy karnej, w tle jest przemoc, świadkowie nie zostali przesłuchani.. to zapomnij, że się uda

Uchylenie tymczasowego aresztu lub zmiana na inny środek jest bardzo trudnym zadaniem, nie zawsze udaje się za pierwszym  podejściem.

Czy potrzebujesz wsparcia w tej drodze? możliwe

Czy ja mogę go udzielić? pewnie ! zajmuje się obroną w sprawach karnych

Jeśli to ze mną chcesz porozmawiać o swojej sprawie karnej:

– napisz wiadomość: adwokat@dariaradlowska.pl

– zadzwoń: 696 17 07 17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *